Swornegacie - jesień - 2022 - zdjęcia i nie tylko
I po spotkaniu.
Niektórzy wrócili wczoraj, reszta dziś wróciła lub gdy pisze te słowa - jeszcze wraca, w głowach jak zwykle mnóstwo pomysłów, idei, wymienionych doświadczeń.

Następne spotkanie planujemy w kwietniu, z nadzieją, że sytuacja nie popsuje nam planów.
A dla tych co nie mogli się zjawić, trochę zdjęć, które mam nadzieję będą się tu pojawiać.

Odpowiedz
Oto tajny link do zdjęć ze spotkania 7-9 października 2022 roku. Zdjęcia są na serwerze klubu SP2KFQ, ale ze strony głównej nie ma do nich dostępu. Tylko z tego linku. Miłego oglądania i ściągania zdjęć.

http://sp2kfq.pl/kkm/index_kkm.html
Odpowiedz
Witam Kolegów !

Jednym z tematów, który pojawił się na Spotkaniu było zestrojenie anteny typu "FLEX YAGI" Kolegi Zbyszka SP3NYF.
Zbyszek postanowił zregenerować ( i udało mu się to zrobić ) w/w antenę i powstał problem jej zestrojenia.
Pokazana na zdjęciu antena została najpierw zamocowana na stojaku, a później ją zestroiłem./
Czas "mocowania anteny" był DŁUŻSZY niż jej zestrojenie !!!
Stroiłem na posiadany przyrząd ANRITSU, a później Kolega Zbyszek przyniósł swój przyrząd i nastąpiło
sprawdzenie charakterystyki zestrojenia.
Okazało się - co widać na załączonych zdjęciach z przyrządu Zbyszka, że charakterystyki się pokryły.
Kolejnym elementem wykonanych pomiarów było skalibrowanie toru pomiarowego z zastosowaniem "beczki"
typu "N". Następnie tor pomiarowy został jej "pozbawiony" i wynik pomiarów dopasowania SWR wyniósł 1:1,4 !!!
Stąd wniosek, że trzeba uważać na sposób kalibracji toru pomiarowego !!!
Przy pokazanych pomiarach SWR wyniósł 1:1,05.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości