Aktywność 23cm z KO02XI
Cześć, 

W najbliższy czwartek tj. 6.10.22 w godzinach popołudniowych do wczesno-wieczornych wybieram się na testy 23cm na Sowią Górę lok. KO02xi81 wysokość 145m npm. (ok. 60km w lini prostej od Warszawy na wschód).
Sprzęt : IC705+transwerter SG-Lab+wzmacniacz 25W SG-Lab, anteny : 36-ele Yagi Antennas-Amplifiers 20,4dBi oraz pionowa 15x1/2L o zysku ok. 13dBi.
https://www.ercomer.pl/pl/p/Antennas-Amp...-Yagi/3298
https://www.ercomer.pl/pl/p/Antena-kolin...CE%BB/3271
Ewentualnie jeśli czwartek nie wyjdzie to weekend sobota lub niedziela. Nie wykluczam obu terminów Smile

Zapraszam do skedów tel. 512144144.

73! de SQ5FWR Rafał
Odpowiedz
Cześć Rafał,
W weekend, szczególnie w sobotę będziemy robili próby i pomiary głownie urządzeń na 23cm.
Namawiam, abyś wybrał się właśnie w sobotę.
Lokator Psiej Góry: JO83SU, Kąt od Ciebie to: 301 st.
Postaram się zadzwonić na podany numer telefonu.

Do usłyszenia na 23cm !
Odpowiedz
Cześć Koledzy,
Będziemy w ten czwartek z SP3YDE na najwyższym wyniesieniu Pojezierza Gnieźnieńskiego - Wale Wydartowskim (167 m n.p.m.) w lokatorze JO82WO, tak jak ostatnio, żeby popróbować z Rafałem i innymi chętnymi Smile Tym razem 55el. yagi na wieży widokowej i praca SSB, CW, DIGI tylko na 23cm.
Pozdrawiam,
Darek SP3TLJ
Odpowiedz
Cześć  Koledzy ! Jestem chętny do prób.  Postaram się być QRV  w tych terminach i wszystkimi emisjami. Możliwości  mojej stacji są w profilu. Bywam na ON4KST a mój nr. tel. : 799 127 118  Do usłyszenia na 23 cm. Pozdrawiam Janek SP5BIN.
Odpowiedz
Cześć Janku,
Tym razem będziemy dysponować też DIGI. Może się uda. Antenę postawimy bez masztu na wieży.
Będę w kontakcie z Tobą Smile
Pozdrawiam,
Darek SP3TLJ
Odpowiedz
Witam Darku myślę że się uda ,wtedy były fatalne warunki lało na trasie. Będę czynny od 17-tej w górę jak się rozwiniecie dzwoń . Do zagadania 73 Janek SP5BIN.
Odpowiedz
Jacku, jedziemy na górkę jutro (czwartek), to pewne. Jeśli chodzi o weekend to zdzwonimy się na bieżąco, jeśli będę miał możliwość to oczywiście chętnie Smile
Do wszystkich oczywiście wyślę smsa lub zadzwonię z informacją jak będziemy gotowi na miejscu. Na FM 1297.550 i 1297.500, SSB/CW 1296.200, będę też miał laptopa z FT8.
Odpowiedz
Koledzy,
W Gnieźnie i Trzemesznie genialna pogoda. Do spotkania w eterze z JO82WO Smile
73! Darek SP3TLJ
Odpowiedz
Sprawdziłem moją stację wygląda że wszystko działa. Antena skierowana na KO02XI. Ode mnie azymut 118 st.
Mój lokator JO83WR93RR.
Czekam na sygnał o gotowości.

Z Jankiem SP5BIN łączność na ft8 zaliczona.
Odpowiedz
Jesteśmy w JO82WO. Wołamy na wschód Rafała i Janka Smile
SP3YDE Team
Odpowiedz
Dzięki Rafale Andrzeju Darku za próby, fajnie że wyszły . Myślałem że warunki będą lepsze, ale było DX-owo też fajnie.
Miło że było tyle stacji przypadkowych widać że koledzy czytają ten wątek i słuchają pasma.
Pozdrawiam wszystkich czytających ten wątek i chętnie wezmę udział w kolejnych próbach. Często bywam na ON4KST.
Janek SP5BIN loc. KO02KF
Odpowiedz
Wymagało trochę cierpliwości z mojej strony ale opłaciło się.
Zaliczona łączność z SQ5FWR na ft8. Z mojego punktu widzenia wyprawa udana.
Pozdrowienia dla całej ekipy SQ5FWR
Podziękowania dla teamu SP3YDE i Janka SP5BIN.
Wszystkie zaplanowane łączności zostały zrealizowane.
Odpowiedz
Janku, Rafale, Andrzeju i Zbyszku,
Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze łączności z Wami:
SP5BIN na CW i FT8 - 207,5km,
SQ5FWR na FT8 - 278km - ODX,
SP2FRY na FT8 - 125km,
SP3RNY na SSB - 61km.
Parametry stacji: Duszno JO82WO 167m n.p.m., IC-9700 + GPSDO + PA 25W, Antena F9FT 55el. zainstalowana na wieży widokowej.
Pozdrowienia od załogi SP3YDE!
Odpowiedz
Dziękuję serdecznie wszystkim za próby Smile
W logu SP5CCC (SSB), SP5BRD (SSB), SQ5TF (SSB), SQ2SAT (SSB), SP3TLJ (FT8), SP5BIN (SSB) i SP2FRY (FT8). Pół łaczności z SQ6EMM (CW i SSB), my słyszeliśmy dobrze, ale Dawid nas nie odbierał (za mała moc). Tomek CCC dosłownie grzmiał u nas na 9+10dB. Andrzeju FRY - dzięki za cierpliwość!
Wyprawa udana, po pierwsze udane QSO, po drugie nabrane doświadczenia z nowym setup-em. O ile mój zestaw KF jest sprawdzony i dopracowany tak, że w terenie w 10min jestem QRV to tu oczywiście wyszły braki niezbędnych kabli, przejściówek, kabelków do komputera w odpowiednim standardzie, odpowiednich śrubek i innych drobiazgów, lekki chaos organizacyjny Wink Były 2 anteny, 2 transceivery i komputery tylko okazało się, że ciężko to ze sobą połączyć Wink Nie zdążyliśmy wydzwonić wszystkich żeby przeprowadzić próby. Nie udało się zestawić setupu z pionową anteną. Ale to wszystko b. dobre doświadczenia do następnego wyjazdu, gdzie będzie jeszcze skuteczniej Smile Na koniec z przygodami, bo ledwo do domy wróciliśmy z powodu rozładowanego aku.. (włączone światła..). Ale kable koncentryczne i szpilka uziemienia okazały się skutecznym zestawem rozruchowym z żelowego aku Smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości