Projekt Langstone od G4EML
A tu inny projekt TRX mikrofalowego opartego o PlutoSDR - do obsługi na miejscu.

https://wiki.microwavers.org.uk/Langstone_Project

Na foto bardzo upakowana konstrukcja złożona przez JA1SYK

Odpowiedz
Projekt od jakiegoś czasu "katowany" na QO100 .
Polecam jako jako dodatek do Pluto.

.

Możliwości obsługi pasm i konfiguracyjne sa duze .

Marek SP4ELF

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Po przelaczeniu na oprogramowanie Portsdown powstaje  kombajn DATV  i nie tylko .Możliwości sprzętu są olbrzymie .

Zostało wyciągnięte z Pluto wszystko co mozna Smile .Mamy generarator sygnałowy,prosty analizator widma,serwer RTL,radio all band na bazie RTL
i wiele innych opcji .Z doświadczeń z dwoma egzemplarzami  Raspberry Pi 4 model 2Gb mniej się grzeje od wersji 8Gb  .Ciekawe jak to będzie u innych użytkowników .Proszę o info 

Marek SP4ELF
Odpowiedz
(15-06-2021, 21:52)SP4ELF napisał(a): Zostało wyciągnięte z Pluto wszystko co mozna ..

A gdzie tam...może to już nie początki, ale możliwości są znacznie większe....patrz na to:

To jest kwestia co my potrafimy z tym radiem zrobić, a nie co radio potrafi.
Odpowiedz
Do moich celów wystarczy jedno pluto i zestaw który powstał .Przy kosztach pluto dołożenie dodatkowych 400 zl  powala na budowe samodzielnego zestawu TRX na prawie wszystkie pasma .Zakup lub wykonanie filtrow na interesujace nas  pasmo nie jest juz problemem .Dodatkowo zyskujemy sprzet nadawczo odbiorczy do testow z DATV .Uważam więc  ze zestaw Langstone i Portsdown  w najnowszej wersji to już prawdziwy kombajn wystarczający do naszych celów.Koszt niewielki a frajda i możliwości  duże.Jest niestety kilka rzeczy ktore nie są do d.... (np pasta do zębów).
Jeśli masz inna alternatywe do kombinacji Langstone & Portsdown w jednym sterowniku  pochwal się poczytam i może wtedy zastanowię  czy to wykonam . Ja ze swojej temat uważam za zakończony.

.Dzisiaj dotarla obudowa do panelu lcd i wreszcie można powiedzieć że mam stan surowowy zamknięty Smile swojego zestawu .Zostało kilka rzeczy poprawić,zmienić kable na kątowe dołożyć ledy i przełączniki . 

Marek SP4ELF
Odpowiedz
No fajny to jest projekt, bo bardzo upraszcza konstrukcję na pasma od 2m do 6cm....nie ma TRV!
Małe lekkie, oszczędne w zasilaniu, idealne w teren.
A na wyższych możesz stosować oryginalną pośrednią - znaczy znacznie mniej modyfikacji.

Pluto ma jeszcze jedną fajną opcję - która się może przydać do pracy EME. Można go wynieść na feed, albo na tył talerza łącząc z resztą stacji kablem ethernet (lub "o zgrozo" wifi Big Grin)

Taka właśnie będzie moja nowa przewoźna stacja DATV....ale nie na tym sofcie akurat.
Odpowiedz
Dla wielbicieli miniaturyzacji porównanie wielkosci sterownika lcd 4" do modułu  Adalm Pluto .Niestety nie ma możliwości uruchomienia aplikacji Portsdown.

Marek SP4ELF
Odpowiedz
Po pomyślnych testach projektu Langstone & Portsdown  z ekranem 7" postanowiłem uruchomic drugie urządzenie do pracy via trv i do eksperymentów  .W panel jest wbudowany lcd 4" .Sterowanie częstotliwością odbywa się za pomocą "myszy " .Po testach z enkoderem uznałem że jest to najlepsze rozwiązanie. Sterowanie ptt,cw odbywa się za pomocą mikrofonoglosnika.

Marek SP4ELF
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości