Potężne repozytorium referatów z konferencji EFTF 1987-2019
https://www.eftf.org/proceedings/

European Frequency and Time Forum (EFTF) to międzynarodowa konferencja i wystawa dostarczająca informacji o aktualnych postępach, trendach, badaniach naukowych i wdrożeniach przemysłowych w dziedzinie częstotliwości i czasu. Pod podanym wyżej adresem jest zestaw wszystkich referatów z tej konferencji z lat 1987-2019. Często szukając informacji na interesujący mnie temat trafiałem tam ale teraz postanowiłem zgromadzić to repozytorium na swoim dysku. 3,5 GB wiedzy... Czasem trzeba trochę poszukać, ale zasadniczo polecam. Jeśli ktoś interesuje się tym zakresem wiedzy trafi tam na nazwiska znane mu już uprzednio czy widywane na time-nuts. Często te referaty, to nieznacznie zmienione wersje recenzowanych artykułów z uznanych periodyków naukowych do których dostęp nie jest tani dla skromnego człowieka z ulicy nie będącego wykładowcą akademickim czy naukowcem na garnuszku państwa. Czasami konferencja ta jest organizowana wspólnie z IEEE International Frequency Control Symposium. I tutaj referaty są dostępne za darmo, jakże kontrastując z podejściem IEEE...
[OSTRZEŻENIE]wciąga Big Grin [/OSTRZEŻENIE]
Odpowiedz
Dzięki!

Nudne się wydawało z początku ale sporo tam ciekawych rzeczy.
Odpowiedz
wciąga... cały plan wieczoru runął...
Odpowiedz
Ostrzegałem Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
O cholera...

Odpowiedz
Mnie zawsze interesowało, czy umieszczenie na satelitach Galileo pasywnych maserów wodorowych da przewagę nad zegarami cezowymi GPS-a. Była tam chyba praca Chińczyków którzy długoterminowo badali korelacje i sprawdzali błędy poszczególnych satelitów. Jak zwykle przy tym rzędzie wielkości z minusem to bardzo ciężko o jednoznaczne wnioski. Na pewno dwie częstotliwości GALILEO to coś co warto sprawdzić. Pozwoli wyeliminować część efektów atmosferycznych.
Odpowiedz
A ja zaczynam rozumieć po co w tych GPSDO jakieś FPGA...toto musi GPSa uśredniać.

(12-01-2021, 01:45)SQ1GQC napisał(a): Mnie zawsze interesowało, czy umieszczenie na satelitach Galileo pasywnych maserów wodorowych da przewagę nad zegarami cezowymi GPS-a. Była tam chyba praca Chińczyków którzy długoterminowo badali korelacje i sprawdzali błędy poszczególnych satelitów. Jak zwykle przy tym rzędzie wielkości z minusem to bardzo ciężko o jednoznaczne wnioski. Na pewno dwie częstotliwości GALILEO to coś co warto sprawdzić. Pozwoli wyeliminować część efektów atmosferycznych.

Myślę że znajdziesz w tych tysiącach stron odpowiedzi na te pytania Smile

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości